KIM JEST SCOTT SCHUMAN?

Cóż, Scott Schuman to twórca jednej z najczęściej obleganych, a przy tym i najbardziej dochodowych stron internetowych. The Sartorialist. Założyciel, amerykański bloger i fotograf. Miesięcznie odwiedza go blisko 14 mln ludzi. Jego zyski także możemy liczyć w milionach. Dolarów.

ss

Kto by pomyślał, że tak oczywiste zajęcie jak codzienne spacery z córką zainspirują go do stworzenia strony na której rzetelnie będzie dokumentował uliczne stylizacje?

Bo to Scott Schuman robi – obserwuje i dokumentuje od 8 lat. Niegdyś dyrektor własnego showroomu i stały bywalec pokazów mody, zauważył to co teraz wydaje nam się oczywiste: zwrócił uwagę na to jak moda żyje poza wybiegiem. Myślę, że śmiało można nazwać go pionierem, tym, który na poważnie zainteresował się streetstyle’m i upublicznił go światu. Ba, i to w jaki sposób! Scott Schuman tworzy niesamowite spontaniczne zdjęcia – takie, których nie powstydziłby się Vogue.

by ss

Blogów przedstawiających zdjęcia ulicznych stylizacji z wszelkich metropolii tego świata jest mnóstwo. Rąk by zabrakło by je wszystkie policzyć. The Sartorialist odróżnia kilka rzeczy:

– bardzo mała liczba zdjęć pozowanych,

– zdjęcia vintage, wykopywane prosto z archiwów,

– ujęcia osób, które nie mają nic wspólnego ze światem mody.

Bloger ma niesamowite oko – naprawdę, posiada ogromną wiedzę na temat mody i rzetelnie, pstrykając każde zdjęcie, nam to udowadnia. Ma to coś, co sprawiło, że nie zabraknie go na żadnym Fashion Week’u – nie wspominając o tym, że miejsca w pierwszym rzędzie dla niego także nie zabraknie.

annascott1

The Sartorialist to dziecko prawdziwego znawcy mody, a obecnie autorytetu w kategorii street. Jego strona ukazuje dialog pomiędzy modą z wybiegów, Modą przez duże M a ich relacją w stosunku do codziennego życia. Jak nikt inny pokazuje modę uliczną przez pryzmat osobowości i czegoś co nazywamy „własnym stylem”. Domy mody mogą sobie robić co chcą – to, co założą na siebie ludzie jest modne – zdaje się mówić blog Scotta. Nie inaczej – to ulica rządzi, a Schuman przez swoją stronę wpływa na rynek światowej mody.

scott

Do czego dążę? Do tego, że strona Scotta Schumana to doskonałe miejsce by zostać „zainspirowanym”. Spójrzcie tylko powyżej na jego twórczość! Nie uwierzę w to, że istnieją osoby, które interesują się streetwear’em, a nie znają The Sartorialist. To Biblia fashionistów! A teraz… teraz, także i Wasza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s