WARSAW STREETWEAR

Spacerując warszawskimi ulicami – idąc Chmielną, Nowym Światem, zahaczając o Centrum i słynną „Patelnię”, nie trudno natknąć się na  stylowe (i to przez duże S!)  osoby, obojga płci. Zawsze, bardzo mocno, zwracam uwagę na ten streetstyle, ba! – pozwolę sobie nawet powiedzieć, że każde miasto ma indywidualny, swój własny styl i rytm, według którego ubierają się mieszkańcy.

Przecież każdy z nas wie, że w Mediolanie zostaniemy zaatakowani feerią barw, Londyn ukaże nam swoje zbuntowane oblicze, a multikulturowy Nowy Jork okaże się zaskakująco konserwatywny – więc czemu nie Warszawa? Stolica jak każda inna, nie gorsza i nie lepsza.

Jeszcze nie jako weteranka, ale trochę więcej niż ‚początkująca-mieszkanka” Warszawy – stawiając swój pierwszy krok na ruchomych schodach Dworca Centralnego, zauważyłam pewien obowiązkowy mundurek -dodatków Warszawiaka:

  1. Air Maxy – nie wiem skąd się wziął ich fenomen, ale cóż – i tak każdy je ma,
  2. Full cap/Beanie – zimą czy latem, czapka musi być, a jeśli ma jeszcze jakichś przekaz – to BRAWA,
  3. RayBany – klasyki ze „Śniadania u Tiffany’ego” także w Warszawie. Może i my powinniśmy wypić kawę z CoffeeHeaven pod wystawą Lilou? ;)

A ubrania? Co ostatnio jest na topie na ulicy? Długo by wymieniać, ale prym zdecydowanie wiodą skórzane kurtki, wzory militarne, wszelkie ćwieki i czaszki oraz neony. Tak na marginesie, warto też zwrócić uwagę na to, że swój BOOM na nowo przeżywa kultura hip-hop’u! Bomber jackets, wspomniane full cap’y oraz skate’owe bluzy to powrót z czasów Slums Attack do teraźniejszości.

katonthestreet

A wy – jakie charakterystyczne trendy na ulicach Waszych miast zauważyliście?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s